4 medale dla polskich uczniów na 32. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej

2020-09-25

Znamy już wyniki 32. Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej (IOI 2020). Znakomicie spisali się polscy uczniowie, którzy na tych najbardziej prestiżowych zawodach informatycznych na świecie zdobyli 4 medale: 3 srebrne i 1 brązowy. W zawodach wzięło udział łącznie 347 zawodników z 87 krajów świata. Serdecznie gratulujemy naszym młodym informatykom!

Medale dla polskich informatyków 

Znakomicie zakończył się udział polskich uczniów w 32. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej. Nasi młodzi informatycy zdobyli 4 medale, w tym 3 srebrne i 1 brązowy. Srebrne krążki wywalczyli (w kolejności zdobytych punktów): 

  • Michał Staniewski – absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, 
  • Mieszko Grodzicki – absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,
  • Adam Górkiewicz – absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. 

Brązowy medal zdobył Tomasz Nowak – absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Opiekunami drużyny byli: dr Piotr Chrząstowski-Wachtel z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Bartosz Kostka. 

32. Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna (International Olympiad in Informatics) trwała od 13 do 19 września2020 r.  Uczniowie uczestniczyli w zawodach w formule on-line miejscowościach, w których uczęszczali do szkół, w warunkach kontrolowanej samodzielności i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uroczystość zakończenia odbyła się 23 września. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!