III Ogólnopolska konferencja upowszechniająca działania Rady ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym

2020-11-21

24 listopada 2020 r. odbędzie się III konferencja upowszechniająca działania Sektorowej Rady do spraw kompetencji w sektorze motoryzacyjnym, organizowana przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych przy Konfederacji Lewiatan.
 
Wydarzenie organizowane jest w ramach realizowanego przez Związek wraz z Polską Izbą Motoryzacji i Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną projektu pn. „Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym z uwzględnieniem elektromobilności” (POWR.02.12.00-00-SR01/17).  
 
Konferencja Sektorowej Rady została zarejestrowana w ramach działań Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych (EVSW) 2020 współorganizowanego przez Komisję Europejską.  
 
Celem konferencji jest pokazanie najlepszych praktyk firm z sektora motoryzacji w obszarze szkolnictwa zawodowego oraz dialog na temat wyzwań przed jakimi stoi system kształcenia zawodowego w sektorze motoryzacyjnym w Polsce. 
 
Zaplanowano m.in. debatę w ramach okrągłego stołu z udziałem P. Jarosława Gowina, Wiceprezesa Rady Ministrów oraz wiodącymi pracodawcami z sektora motoryzacji, członkami ZPMiAP. W spotkaniu okrągłego stołu będzie uczestniczył P. Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan.