Sukces polskich uczniów na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej

2020-09-16

Znakomite rezultaty osiągnęli reprezentanci Polski na III Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej (MOE), która trwała od 7 do 13 września b.r. w formule zdalnej. Polscy uczniowie wywalczyli 4 medale: złoty, dwa srebrne i jeden brązowy. Serdecznie gratulujemy!

III Międzynarodowa Olimpiada Ekonomiczna

W ramach Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej (MOE) o tytuł najlepszego młodego ekonomisty rywalizowało 130 uczniów szkół średnich z 29 państw. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa MOE odbyła się w formie zdalnej. Funkcję gospodarcza zawodów pełniła stolica Kazachstanu – Nur-Sułtan.

Medale reprezentantów Polski

Złoty medal w indywidualnej klasyfikacji generalnej wywalczył Jakub Łaszkowski (VIII Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Poznaniu).

Srebrne krążki zdobyli: Mateusz Gil (I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Lublinie) oraz Maksymilian Mucha (VII Liceum Ogólnokształcące im. Z. Nałkowskiej w Krakowie).

Z brązowego medalu cieszył się Piotr Kaczyński (VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie).

Jakub Łaszkowski został nagrodzony tytułem "Best in Economics". Uzyskany przez niego wynik w części „Ekonomia” był najwyższy wśród uczestników III MOE (ex aequo z Alexandrem Lutsenką z Rosji).

Reprezentacja Polski w generalnej klasyfikacji drużynowej zajęła 7. miejsce, co oznacza awans o trzy pozycje w porównaniu z poprzednią edycją MOE. W tym zestawieniu najlepsza była Brazylia, wyprzedzając reprezentacje Indonezji i Rosji. Nasza drużyna uplasowała się również na wysokim, 4. miejscu, w części „Finanse”, ustępując miejsca Kanadzie, Indonezji i Nowej Zelandii.

Team Leaderami reprezentacji Polski byli: prof. dr hab. Stanisław Owsiak (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz mgr Radosław Ślusarczyk (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Funkcję koordynatora polskiej drużyny pełnił mgr Radosław Ślusarczyk.

 

Serdecznie gratulujemy całej reprezentacji i życzymy kolejnych sukcesów!