Szkoła Dostępności Cyfrowej (SDC)

Kształcenie zawodowe Doradztwo zawodowe
2025-07-09
Kategorie: Zasoby edukacyjne

Opis inicjatywy

Szkoła Dostępności Cyfrowej (SDC) to projekt, który ma na celu zwiększenie liczby wykształconych specjalistów i specjalistek w dziedzinie dostępności cyfrowej, co jest niezwykle istotne w kontekście integracji osób z niepełnosprawnościami.  Projekt realizowany jest w partnerstwie z Ministerstwem Cyfryzacji - FERS.03.02-IP.03-0001/24 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 Oś priorytetowa III Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami Działanie 03.02 Dostępność cyfrowa.

 

Wszystkie niezbędne informacje o projekcie znajdują się w regulaminie.

 

Zdobądź cenione kwalifikacje w Szkole Dostępności Cyfrowej i otwórz sobie drzwi do nowych możliwości zawodowych!

  • Wykorzystywanie standardu WCAG przy tworzeniu i dostosowywaniu stron internetowych– Zdobądź umiejętność dostosowywania stron internetowych, aby były w pełni dostępne dla osób z różnymi potrzebami. 
  • Wykorzystanie standardu WCAG przy tworzeniu i dostosowywaniu aplikacji mobilnych – Naucz się, jak tworzyć i optymalizować aplikacje mobilne, aby były dostępne dla każdego użytkownika. Dzięki tej umiejętności możesz odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na bardziej dostępne rozwiązania cyfrowe w świecie mobilnym.
  • Audytowanie dostępności stron internetowych zgodnie ze standardem WCAG – Jako audytor dostępności stron internetowych, zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci profesjonalnie oceniać zgodność stron z międzynarodowymi standardami. 
  • Audytowanie dokumentów cyfrowych w oparciu o standard WCAG – Naucz się audytować dokumenty cyfrowe pod kątem dostępności i wskazywać konkretne rozwiązania problemów. Zostań ekspertem, który pomaga   poprawiać jakość swoich materiałów cyfrowych. 
  • Projektowanie i prowadzenie badań dostępności informacji elektronicznej z udziałem użytkowników-testerów z indywidualnymi potrzebami – Zdobądź umiejętności organizowania badań dostępności i współpracy z testerami o zróżnicowanych potrzebach. Dzięki temu będziesz w stanie dostarczać rzetelne analizy i rekomendacje, poprawiając dostępność i użyteczność cyfrowych produktów.

 

Etapy rekrutacji:  

 

1. Zarejestruj się na Platformie Szkoły Dostępności Cyfrowej – To pierwszy krok, aby rozpocząć swoją podróż z nami.

  • jako uczestnik indywidualny z podmiotu publicznego, organizacji pozarządowej, absolwent szkoły ponadgimnazjalnej (każdy uczestnik rejestruje się indywidualnie)

albo skorzystaj z opcji zgłoszenia:

  • jako podmiot publiczny/organizacja pozarządowa, jeśli chcesz (wysłać w imieniu twojej organizacji zaproszenia do rejestracji indywidualnej dla więcej niż dwóch uczestników) 

 

2. Prześlij niezbędne dokumenty – Po rejestracji, wgraj wymagane dokumenty, aby potwierdzić swoje uprawnienia do uczestnictwa.

 

3. Przejdź ocenę merytoryczną i wypełnij test wiedzy – Pozwoli nam ocenić Twój aktualny poziom wiedzy i dostosować szkolenie.

 

4. Weź udział w szkoleniu – Znajdź najlepszy dla siebie terminy i lokalizację szkolenia. Zrealizuj szkolenie.

 

5. Podejdź do egzaminu – Po zakończonym szkoleniu przystąp do egzaminu, aby uzyskać kwalifikację zawodową.

 

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się tutaj.

 

W razie pytań, skontaktuj się z Nami

 

Karolina Połeć

Koordynator projektu

Kom. 733 558 865
Tel. +48 22 353 82 20 | Faks +48 22 464 88 92

Certes Sp. z o.o. | ul. Hafciarska 11 | 04-704 Warszawa
NIP 5213445303 | REGON 141029299 | KRS 0000283010


Powiązane inicjatywy
Magdalena Mrozkowiak