Przedsięwzięcie „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w Chełmie” realizowane jest w ramach Konkursu pt. Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs) ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
Szkolenie jest bezpłatne.
Szkolenie prowadzą pracownicy naukowi Politechniki Lubelskiej.
Szkolenie I: Programowanie robotów przemysłowych
Informacja o szkoleniu:
Szkolenie będzie dotyczyło praktycznego wykorzystania robotów przemysłowych. Uczestnicy poznają podstawy robotyki oraz zasady bezpiecznej pracy z robotami, a także budowę i zasadę ich działania. W trakcie zajęć nauczą się programowania robota ASTORINO, w tym programowania ruchów, tworzenia i edycji programów roboczych oraz pracy z czujnikami i urządzeniami peryferyjnymi. Omówione zostaną również zastosowania robotów w procesach technologicznych, podstawy diagnostyki i konserwacji. Szkolenie zakończy się wykonaniem projektu praktycznego z wykorzystaniem robota.
Liczba godzin kształcenia: 40
Sposób organizacji szkolenia: stacjonarny
Grupa docelowa: szkolenie dla 10 osób dorosłych w wieku 25–64 lata, które mają wykształcenie lub pracują czynnie w dziedzinie mechatroniki
Rekrutacja: już trwa
Terminy spotkań w ramach szkolenia:
w godzinach 9.00 – 15.30
W ostatnim dniu szkolenia odbędzie się egzamin.
Szkolenia kończą się uzyskaniem Branżowego Certyfikatu Umiejętności.
W ramach szkoleń zapewniamy: materiały szkoleniowe, catering, zwrot kosztów dojazdu i noclegów.
Więcej informacji na stronie bcu.chelm.pl