Celem kursu jest uzyskanie przez kursantów wiedzy, która pozwoli na prawidłowe na posługiwanie się terminologią w zakresie towaroznawstwa w transporcie lotniczym. Dodatkowym celem jest nabycie przez kursantów umiejętności pozyskiwania praktycznych informacji m.in. o jakości towarów, rodzajach opakowań i odpowiednim oznakowaniu towarów w lotnictwie.
Nauczyciele - uczący przedmiotów zawodowych na kierunkach: technik eksploatatcji portów i terminali oraz technik lotniskowych służb operacyjnych.
Także dla nauczycieli, którzy krótko uargumentują przydatność szkolenia do nauczania uczniów uczący na innym kierunku niż eksploatatcji portów lub lotniskowe służby operacyjne (np. z kierunków: technik logistyk, spedytor, magazynier, handlowiec)
Branżowe szkolenie zawodowe.
26.05 8:00- 16:00
27.05 8:00- 16:00
28.05 8:00- 16:00
Suma: 30 h
Zajęcia teoretyczne odbywają się w siedzibie BCU w Katowicach przy ul. Krasinskiego 2.
1.Podstawowe pojęcia związane z towaroznawstwem, interdyscyplinarny charaktery towaroznawstwa, przedstawienie łączenia trzech elementów: technicznego, ekonomicznego i przyrodniczego w określeniu wiedzy o wyrobie (uwzględniając kompletny łańcuch wartości dla klienta), towaroznawstwo lotnicze.
2.Rodzaje towarów i ich klasyfikacja rodzajowa, czynniki związane z obniżeniem wartości towarów, szkody oraz wrażliwość ładunków podczas transportu lotniczego, zasady magazynowania, oznakowanie i kodowanie towarów w transporcie lotniczym.
3.Towaroznawstwo w odniesieniu do jakości: jakość postrzegana przez klienta, równice w jakości towarów (produktu materialnego) a usługi, zmiany w zakresie relacji konsument-producent, miernik relacji dostawca-klient.
4.Opakowania transportowe i zabezpieczenie ładunków w lotnictwie Cechy i właściwości ładunków w transporcie lotniczym, kryteria doboru i klasyfikacji opakowań, jednostki ładunkowe w transporcie lotniczym.
5.Pojęcie materiałów niebezpiecznych oraz elementy ekologii w towaroznawstwie, pojęcie ekologistki lotniczej, wpływ towarów (opakowań) na środowisko, pojęcie zarządzania środowiskowego.
6.Egzamin.
Zainteresowanie tematyką szkolenia.